قالب وبلاگ


نیلوفرانه
بسراغ من اگر می ایید...... 
نویسندگان
نظر سنجی
بنظر شما کدام یک از مطالب وبلاگ بهتر از سایر مطالب است؟
پیوندهای روزانهتقریبا همه انسان‌ها این واقعیت را قبول دارند كه بشر امروز بیش از هر زمان دیگری در گذشته با استرس و فشار روانی زندگی می‌كند.

به گزارش سرویس «سلامت» ایسنا،‌ در این دنیای پراسترس حتی كودكان نیز در امان نیستند و از ازدحام فعالیت‌های فوق برنامه،‌ دغدغه‌ها و مسوولیت بیشتر در خانواده و نیز فشار اجتماعی بیشتر رنج می‌برند. بی‌تردید تمام این فشارها و تنش‌ها تاثیر منفی روی جسم و روان مردم بر جای می‌گذارد.

به گزارش سایت اینترنتی هلت می آپ،‌ در این مقاله فهرست مهمترین و شایع‌ترین بیماری‌های ناشی از استرس در دنیای مدرن ارائه شده كه عبارتند از:

- افسردگی؛ استرس هم می‌تواند افسردگی را در افراد مبتلا به آن تشدید كند و هم می‌تواند موجب بروز افسردگی در اشخاص سالم شود. همچنین كمبود خواب ناشی از استرس در برخی افراد موجب بروز افسردگی می‌شود.

- تضعیف سیستم ایمنی بدنی؛ استرس مانع از فعالیت مناسب سیستم ایمنی بدن می‌شود و تضعیف دستگاه ایمنی زمینه ساز ابتلا به بیماری‌هاست.


- سردرد و میگرن؛ وقتی ما مضطرب می‌شویم جسم‌مان تحت فشار قرار می‌گیرد و برای مقابله با این فشار، ترشح هورمون كورتیزول افزایش می‌یابد. این فرایند در بروز میگرن و سردرد تاثیر چشمگیر دارد.

- مشكلات روده‌ای و معده‌ای؛ معده و مجاری گوارشی از افزایش سطح هورمون استرس آسیب زیادی می‌بینند. وقتی دچار تنش می‌شویم ترشح اسید معده به شكل غیرعادی زیاد می‌شود و به جداره این عضو مهم و دستگاه هاضمه آسیب می‌رساند كه پیامد آن بروز زخم‌های گوارشی است.

- پرخوری نیز می‌تواند ریشه در استرس مزمن داشته باشد.

- بی خوابی؛ كمبود خواب خوب می‌تواند ما را بیمار كند و عادات بد خوابیدن از شایعترین علائم استرس هستند. وقتی مضطرب هستیم، خوابیدن برایمان دشوار می‌شود.


- دیابت؛ این بیماری نیز به شدت تحت تاثیر سطح هورمون استرس در بدن است.


- كمر درد؛ از شایعترین پیامدهای استرس در بدن بروز درد از جمله كمردرد است. در حالت استرس عضلات تحت فشار دائمی قرار می‌گیرند و همین امر موجب بروز درد در نقاط مختلف بدن می‌شود.

- بیماری قلبی؛ استرس مزمن با بالا نگه داشتن ضربان قلب برای یك مدت طولانی روی این عضو تاثیر سوء دارد. هم چنین در مواقع بروز استرس، فشار خون افزایش می‌یابد كه حاصل آن بروز بیماری‌های قلبی در بلندمدت است.

- سرماخوردگی و بیماری‌های عفونی؛ اگر مكرر دچار سرماخوردگی می‌شوید ممكن است استرس دلیل آن باشد چون استرس، قدرت دستگاه ایمنی دفاعی بدن را كاهش می‌دهد.

- مشكلات نازایی؛ استرس شدید حتی می‌تواند روی دستگاه تولیدمثلی نیز تاثیر سوء بگذارد و در نازایی نیز موثر باشد.


[ شنبه 15 مهر 1391 ] [ 10:15 ق.ظ ] [ شهاب ش ]
[ شنبه 15 مهر 1391 ] [ 10:14 ق.ظ ] [ شهاب ش ]بسیاری افراد در مقاطعی از زندگی خود احساس اندوه، خستگی، ناراحتی، تنهایی و... مانند اینها را در ساعات یا حتی روزهای متوالی تجربه می‌كنند، اما در برخی این مشخصات آنقدر عمیق و طولانی می‌شود كه به دام افسردگی می‌افتند.


افسردگی حس و علاقه به زندگی را نابود می‌كند. اطلاعات و توصیه‌های پی‌آمده شاید كمك كند كه برای جلوگیری از پیشرفت حس درماندگی، زودتر به خود آیید:
برخی از افسردگی‌ها از این موضوع نشأت می‌گیرد كه كسی فكر می‌كند دونده‌ای عالی است، اما درك نادرست او از سوی دیگران باعث شده به راه رفتن اكتفا كند.
اعتماد به نفس و مقاومت خود را از دست ندهید وگرنه بیش از اینها در چاه افسردگی فرو خواهید رفت. به خودتان بگویید حالا كه موقعیت دویدن فراهم نیست، به بهترین شیوه راه خواهم رفت، ولی ساكن و افسرده نخواهم ماند.
از فقط فكر كردن به مشكلات و فقط غصه خوردن دست بكشید، به جای آن به حل مشكلات روآورید، اطلاعات خود را در زمینه‌ای كه احساس عجز و ناتوانی از اصلاحش دارید، بیشتر كنید و دست به كار شوید.
این راه جواب نداد، یك راه دیگر، آن راه جواب نداد، هزار راه دیگر بیابید. هر چه بیشتر با احساس ناامیدی و غم حاصل از آن مأنوس شوید، نادانسته دیوار بن‌بست‌ها را برای خود قطورتر و بلندتر كرده‌اید و اصلاح یا حل مشكل را ناممكن‌تر.
پس از غرق‌شدن در تنهایی و فرو رفتن در احساسات ناشی از آن جلوگیری كنید. خود را به كاری مشغول كنید. كارهای مورد علاقه باعث منحرف كردن ذهنتان از فكر كردن به افكار دردناك یا تأثرآور می‌شود.
به زور هم شده ورزش كنید اما نه به‌گونه‌ای كه خسته و دردمند از ورزش و نرمش بازگردید. ورزش‌هایی در حد توان و بدون فشار آوردن به خود یا بدنتان باعث تقویت روحیه و شادابی شده، برای خروج حتی موقت از افسردگی مفید است. آنچه را باعث پدید آمدن و ماندگاری این وضع در شما شده، بیابید.

آن را با كسانی كه اطمینان دارید در میان بگذارید. در برخی افراد همین درد دل كردن و حرف زدن اثراتی مفید دارد. همان‌طور كه برای درمان سرماخوردگی ساده یا سرطان پیچیده، به پزشك و جراح مراجعه می‌كنید، با متخصصان و روان‌ درمانگرهایی مشاوره كنید و از آنها راهنمایی و كمك بخواهید كه فقط به حفظیات دوره گرفتن مدرك اكتفا نكرده‌اند. اختلالات و بیماری‌های تن و روان، هر دو باید درمان شود.
اگر به دیگران برای این اقدامات درمانی برچسب‌های منفی می‌زنید، لازم است نگاهتان را تغییر داده، اصلاح كنید وگرنه نباید برای درمان بیماری‌های جسمی و بدنی خود هم به پزشكان مراجعه كنید!
[ شنبه 15 مهر 1391 ] [ 10:12 ق.ظ ] [ شهاب ش ]
پاسخگویی هم كیف داردامروز حال و حوصله گیر دادن به احدالناسی را ندارم. می‌خواهم به خودم گیر بدهم. وارد خانه می‌شوم. خسته و كوفته از رنج كار و تلاش معاش بیرون. نان درآوردن از راه حلال واقعاً سخت است.


منتها باز خدا را شكر ـ و بلكه محض محكم‌كاری، صدهزار مرتبه شكر ـ كه بیكار نیستیم. بیكاری بد دردی است. خدا هیچ‌كس را بیكار نكند.
وزیر كار بیشتر می‌فهمد چی دارم می‌گویم. آدم اضافه حقوقش از بیخ قطع شود، اما بیكار نشود. آدم تسمه پروانه بشود، ولی جلو شمع و پروانه شرمنده نشود.
عرض می‌كردم كه وارد خانه می‌شوم. عیال و بچه‌ها بلاتشبیه مث كش دور اسكناس به سمت من درمی‌روند. هنوز عرق خشك نكرده‌ام كه در حلقه محاصره آنها هاج و واج به اطراف و اكناف خانه می‌نگرم. بوی خوش آبگوشت هم از داخل آشپزخانه به مشام می‌رسد.
در دل از خدا می‌خواهم كه داخلش گوشت هم باشد. آدم كه مرض ندارد بیخودی پول بدهد گوشتكوب بخرد، و گرنه به آن نخودكوب یا سیب‌زمینی‌كوب می‌گفتند.
پسرم می‌پرسد: باباجان، این دوچرخه من چی شد كه چند ساله قول دادی برایم بخری؟
پاسخ می‌دهم: چشم پسرم؛ بذار وام درخواستی‌ام را تا آخرسال بگیرم، حتما. شده برات از چین دوچرخه بیارم، میارم كه بری حالشو ببری! فعلا از همین اتوبوس‌های بی‌آر‌تی شهرداری استفاده كن به نیت دوچرخه، تا به اونم برسیم. آسیاب به نوبت. نوبت كی بود؟ ...
دخترم می‌پرسد: بابایی، من چی؟.... مگه قرار نبود واسه اول مهری، برایم كیف و كفش نو بخری ؟ پس كوش؟ ...
پاسخ می‌دهم: اگه روز تولدت گوش به حرف من می‌دادین و یه جشن كوچولو می‌گرفتین، بالاخره یه نفر هم برات یه كیف و كفش می‌آورد كه این جوری توی كفش نباشی دخترم. دوست آن باشد كه گیرد دست دوست ...
عیال می‌پرسد: مگه قرار نبود یه كم كه دستمون باز شد، مدل ماشینمون رو عوض كنیم و بهترش كنیم. درسته كه عمر دست خداست ولی دیگه از این پراید قدیمی خسته شدم.
پاسخ می‌دهم: ای‌بابا عیال، تو هم وقت گیرآوردی‌ها!... ماشین در اسارت ماشینیسم رو نخوندی؟ این جوری به ماشینت نچسب، چسب كم میاری!... ارزش انسان به خودشه؛ به راكب، نه مركوب. نوبت ماشین بهتر هم میرسه. غم مخور!...

دخترم باز می‌پرسد: بابایی، لااقل بیا در نوشتن انشام كمكم كن!...
پاسخ می‌دهم: این شد یه حرفی... حالا چی هست موضوع انشات؟
می‌گوید: معلممان گفته كه در خانواده شما چه كسی پاسخگوست؟
می‌گویم: آها.... به خوب نكته‌ای اشاره كرده. بنویس در خانه ما پدرم تنها كسی است كه پاسخگوست. راحت بین ما می‌آید و شفاف‌ترین پاسخ‌ها را آن هم با محبت و لبخند می‌دهد، یه جوری كه در تاریخ كم‌نظیر است.


[ شنبه 15 مهر 1391 ] [ 10:09 ق.ظ ] [ شهاب ش ]

ایران رتبه اول بی ارزشترین واحد پول جهان رو به خودش اختصاص داد

[ شنبه 15 مهر 1391 ] [ 09:26 ق.ظ ] [ شهاب ش ]
هدف از آفرینش بعضی ها فقط اینه که با بودنشون به ما ثابت میکنن که تنهایی چه نعمت بزرگیه!!![ سه شنبه 11 مهر 1391 ] [ 11:54 ق.ظ ] [ شهاب ش ]
باسلام به همه دوستان از اینکه مدتی بدلیل برخی مشکلات نتوانستم در خدمت شما باشم پوزش میخواهم امیدوارم بتوانم بموقع
با مطالب جدید لحظات شما را پر کنم.
با تشکر:مدیدریت وبلاگ

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


گروه اینترنتی پرشیـن استـار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

ادامه مطلب

طبقه بندی: جملات کوتاه ادبی،
[ سه شنبه 11 مهر 1391 ] [ 10:33 ق.ظ ] [ شهاب ش ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

رد پایت بر غزل هایم چه زیبا مانده است
از تو وعشقت برای من همینهامانده است
کوله بارت رابدقت بستی اما خوب من
خاطرات خوب تودرذهن من جامانده است
سهم من بودی و هستی از تمام زندگی
گرچه،سهم من فقط درخواب ورویامانده است
عابر پس کوچه های خلوت تنهایی ام
بی تو اینجا، کوچه هم تنهای تنها مانده است
آمدی گفتم خدایا ماندگارش کن ولی
گر چه رفتی باز فریاد خدایا مانده است
بی تو،شب انقدرتاریک است،گویاماندنیست
من،نمیدانم امیدی هم به فردا مانده است
می روی دریا به جزر ممتدی اما بدان
ساحلت در ارزوی مد دریا مانده است
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
Online User
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

ابزار وب

كد تقویم

ساخت كد صوتی آنلاین

كد تصویر تصادفی

دریافت كد بازی آنلاین تصادفی

تماس با ما
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات