- احتمالا این تپه ها نشانه های زمینی صورت های فلکی بوده اند
- شکل ها شامل، پرندگان، نهنگ قاتل، یک مرغابی و هیولایی سوسمار-پلنگی است.

به گزارش دیلی میل : تپه هایی به شکل حیوانات در پرو که زمان ساختشان به ۵۰۰۰ سال پیش برمی گردد، توسط گوگل ارث کشف شدند. این کشور در حال حاضر هم به خاط خطوط نازکا شهرت دارد، این خطوط شامل طرح های عظیم از حیوانات هستند که تنها از آسمان می توان شکل کامل آنها را دید.


نهنگ های قاتل در ۵۰۰ متری سواحل پرو، بدون هیچ یک از وسایل صنعتی ماهیگیری که امروز وجود دارند، شکار می شدند. تپه ای که به شکل اورکا (نهنگ قاتل) است قدمت ۵۰۰۰ ساله دارد.شکل طبیعی تپه ها با دستکاری های انسانی در قسمت سر تپه ای به شکل مرغابی را به وجود آورده است. تپه ی گرد کناری آن تخم مرغابی را نمایش می دهد. این تپه ۳۵۰۰ ساله است.


این تپه ها اخیرا توسط استاد انسان شناسی دانشگاه میسوری، رابرت بنفر کشف شده اند، او توانست شکل کامل تپه ها را با استفاده از گوگل ارث ببیند.
بنفر می گوید: «این تپه ها توریست ها را به منطقه خواهند کشاند. بعضی از آنها بیش از ۴۰۰۰ سال عمر دارند که می توان آن ها را با پیکرک های شمال آمریکا که بین ۴۰۰ و ۱۲۰۰ بعد از میلاد شکل گرفته اند مقایسه کرد. قدیمی ترین تپه ماهور پرویی درست در همان زمانی که اهرام ثلاثه مصر شکل گرفته اند، ساخته شده است.
بنفر این تپه ها را که محدوده ای به طول ۵ تا ۴۰۰ متر دارند و در کنار شش روستا در پرو واقع شده اند شناسایی کرد. تپه ها در دوره ی سرامیک ساخته شده اند و احتمالا با استفاده از سبدهای گیاهی توده های سنگ و خاک را منتقل می کرده اند.
بنفر معتقد است: «یافتن این تپه ماهورهای حیوان شکل اولین دریچه را بروی تاریخ باستانی پرو برای ما باز می کند و اینکه احتمالا آنها به قوانین منطقه البروج آشنا بوده اند و این فرضیه که خطوط نازکا هم نشانه هایی از منطقه البروج هستند با وجود این تپه ها تقویت می شود.


تپه ای که به شکل هیولای سوسمار-پلنگی است متعلق به ۴۰۰۰ سال پیش است و نزدیک روستای چیلکا در منطقه ال پاراسیو واقع شده است. قسمت های بالایی آن کاملا قابل تشخیص است و پیکان ها جهت کهکشان راه شیری را نشان می دهند.خطوط در هم پیچیده شکل کرکسی را که هیولایی منسوب به منطقه ی ال پاراسیو است نشان میدهد.از زمین کرکس ال پاراسیو به سختی قابل تشخیص است.


بنفر حدس می زند شکل این تپه ها، اشکالی است که ستاره های آسمان در نظر مردم باستانی پرو شکل می داده اند. این تپه ها نه فقط ستارگان که جهت آنها را نیز نشان می دادند. بنفر توانسته است جهت گیری ستارگان را با تمامی این تپه ها کشف نماید. مثلا از طرف روسای چیلیون، تپه ی کرکس و از روی برجی در آن نزدیکی می توان کهکشان راه شیری را مشاهده کرد. از طرف تپه ی سوسمار-پلنگ و از روی همان برج در ماه ژوئن می توان سیارات منظورمه شمسی را مشاهده کرد.
به نظر بنفر راهبه های ستاره شناس با استفاده از این تپه ها و جهت گیری مخصوص آنها به سمت آسمان با استفاده از حیوانات زمینی نشانه هایی را برای عبور ماه ها و فصل ها گذاشته بودند. داشتن یک تقویم سماوی به کشاورزان و ماهیگیران کمک می کرد برای سال پیش رو آماده شوند.


خطوط کرکس ال پاراسیو با سنگ های تراشیده شده شکل سر کرکس را نشان می دهند


او می گوید: «مثلا دانستن این نکته که ۲۱ دسامبر گذشت اهمیت بسیاری دارد. چون بعد از آن اگر هیچ اثری از ال نینو دیده نشد صیادان می دادنند که می توانند سال خوبی پیش رو داشده باشند و کشاورزان هم مطمئن می شوند نه با خشکسالی و نه با سیل روبرو نخواهند بود.»
سابق بر این تنها تپه های پیکرکی مربوط به آمریکای جنوبی بودند که در آندس کشف شده بودند اما بنفر عقیده دارد شاید آن پیکرک ها تازه شروع این کار بوده اند.
«در هر فصل توانستم تپه های اصلی و تپه های کوچکتر مربوط به خودش را کشف کنم. با آمدن ژوئن و جولای مطمئن بودم می توانم تپه های مربوط به آنها را نیز بیابم»
با اینکه به نظر تعداد این تپه ها بسیار زیاد است محققان باستان شناسی از همان روز اول کل محدوده را پوشش داده اند و به کار مشغولند.
«همیشه می دانستم ساختار عظیمی که در شمال لیما وجود دارد شبیه یک پرنده است اما چون هیچ پیکرک غول پیکری در جنوب آمریکا وجود نداشت گمان می کردم این حدسم غلط باشد.»
اما دو سال قبل وقتی بنفر مشغول جستجو در یک سایت باستان شناسی بود متوجه شد روی یکی از تپه های شمال لیما می تواند شکل دندانها را تشخیص دهند.
ابتدا فکر کرد این ساختار دندانی شکل در اثر فرسایش و کانال های طبیعی به این شکل درآمده است اما وقتی منطقه را مورد بررسی قرار داد متوجه شد بر فراز هیولای سوسمار-پلنگی روستای چیلیون ایستاده است.
خیلی زود تپه ی کرکس را شناسایی کرد و پس از آن به دنبال دیگر پیکرک های غول پیکر منطقه رفت. نتایج کار بنفر در مجله ی Antiquity به چاپ رسید.


یکی دیگر از هیولاهای افسانه ای پرو: این طرح یکی از اشکال خطوط نازکا را نشان می دهد