قالب وبلاگ


نیلوفرانه
بسراغ من اگر می ایید...... 
نویسندگان
نظر سنجی
بنظر شما کدام یک از مطالب وبلاگ بهتر از سایر مطالب است؟
پیوندهای روزانه
IRFREEUP-آپلود سنتر ایرانیان؟

انسان از ابتدای خلقت با بیماری ورنج اشنا بوده ودست به گریبان بوده است.زندگی این دنیا همیشه پر بوده است از سختی ومشقت.حتی کسانی که از نظر مالی متمکن بوده اند،همیشه مشکلاتی داشته اند که دنیا را بکامشان تلخ کند.ظاهرا آرامشی در این دنیا برای کسی وجود ندارد وهمه چیز بصورت نسبی است....


              IRFREEUP-آپلود سنتر ایرانیان
ذات خلقت انسان اینست که با یک فیزیولوژی بسیار پیچیده  افریده شده،وتاکنون هیچ ماشین ساخت دست بشری حتی به گرد پای تکنولوژی یک تک سلولی هم نمیرسد.بخاطر همین خداوند در قران  بعد از خلقت انسان میفرماید:فتبارک الله احسن الخالقین،یعنی خداوند بخودش برای خلقت انسان تبریک میگوید.
با مرور زمان وگسترش جمعیت ها ،ورود ماشین به زندگی انسان،توسعه تکنولوژی،همپای گسترش صنعت مشکلاتی هم برای انسانها پیش امد.که یکی از این نوع مشکلات افزایش بیماریها،از نظر نوع وتعداد وغیره میباشد.چنانچه در یکدوره ای بیماریهای عفونی وواگیر از معضلات عمده سیستم بهداشتی بود واکنون با پیشرفت صنعت وزندگی ماشینی شیوع انواع بیماریهای غیر عفونی ومزمن مثل:دیابت یا بیماری قند،بیماریهای قلبی وفشار خون،انواع واقسام سرطانها .غیره وغیره گریبانگیر جوامع بشری میباشد.
اما در این میان علم پزشکی نیز بنوبه خود دچار تحولات وپیشرفتهای بسیاری شده.بطوریکه بعد از انقلاب صنعتی با پیشرفت تکنولوژی علم پزشکی نیز از مداوای سنتی وغیر علمی بسوی درمانهای علمی وبرمبنای دانش وپژوهش گامهای بلندی برداشته است.
در این میان بیماریهای بسیاری باعلم  روز پزشکی قابل درمان یا قابل کنترل هستند.البته بیماریهایی نیز وجود دارد که در حال حاضر درمان قطعی برای آن وجود ندارد ومحور درمان بیشتر بر مبنای افزایش طول عمر و ایجاد یک آسایش نسبی برای بیماراست.
حال در نظر بگیرید خدای نکرده عزیزی از عزیزان یک خانواده،دچار یک مشکل بسیار جدی شده است.این پزشک به اون پزشک این بیمارستان به اون بیمارستان سرانجام به اطرافیان بیمار یه جوری اطلاع میدهند که بیمار شما به فلان بیماری(مثلا:انواع سرطان-ام اس-تومور فلان جا و....) مبتلا شده ودیگر نمیشود کارزیادی برایش انجام داد.
بقول عامیانه بیماررا جواب میکنند.تازه اینجاست که اطرافیان بیمار برای عزیزشان حاضرند هر کاری بکنند ولی کاری از دست علم پزشکی بر نمیاید.اطرافیان بیمار به هر دری میزنند.
ومقصود نویسنده نیز درست  همین قسمت از این ماجرای غم انگیز است.بیمار واطرافیانش از همه جا وهمه کس ناامید بدنبال راه چاره میگردند.شاید به همین دلیل است که خداوند میفرماید انسان هیچگاه نباید از کرم اونا امید شود.
ونقل است که میگویند نا امید شیطان است.یا نقل است از امام هشتم امام علی ابن موسی الرضا(ع)که میفرمایند:
ناامیدی خود نیز از گناهان کبیره محسوب می شود. ازسخنان و مواعظ امام رضا علیه السلام است که می فرمایند: «من الکبائر الیاس من روح الله» ترجمه: ازجمله گناهان کبیره یاس و ناامیدی ازرحمت خداوند است.
درست نکته ظریف مسئله همینجاست،که بعضی ها دانسته یا ندانسته وارد ورطه های خطرناکی شده ودست به دامن خرافه میشوند.تصور کنین چنین فردی یا خانواده ای با داشتن چنین بیماری حاضرند همه کار بکنند اما بیمارشان نجات یابد.ناگهان از اشنایی ،قوم وخویشی یا دوست اشنایی میشنوند که فردی در فلان محل یا  شخص یااشخاصی در فلان جا هستند که از این بیماران زیاددرمان کرده اند .چرا پیش ایشان نمیروید.اطرافیان مضطرب بیمار هم  بی خبر از همه جا به فلان کس در فلان محله تهران  یا پیش فلان ....میبرند وبا صرف هزینه های گزاف دست اخر هم بدون نتیجه میرسند به خانه اولشان.
باور کنید از این موارد کم  نیست،برای نمونه سری به میدان تجریش،ایستگاه اتش نشانی کوچه ....بزنین تا بچشم خودتان ببینید.
در سالهای اخیر بحثی در اینگونه محافل در گرفته بنام"عرفان کیهانی(*)".اساس وشالوده این شاخه بقول خودشان عرفانی اینست که" مجموعه ای ازهوش وخرد یا شعور برجهان هستی حاکم است(تا اینجا شاید منظورشان همان نظم حاکم برجهان هستی است ) واین شعور توسط یک شبکه ای اعمال حاکمیت میکند که اصطلاحا به ان "شبکه شعور کیهانی" میگویند.
مدعیان این نوع عرفان میگویند،یکی از زیر مجموعه های عرفان کیهانی که به آن عرفان حلقه هم میگویند،فرادرمانی است.بنیانگذار این نوع عرفان آقای:م ع ط میباشد.که ادعا میکند منبع دریافت های ایشان قران است.؟؟؟
جالبترش اینجاست که ایشان این عرفان وروش درمان بیماران را شاخه ای از طب مکمل میدانند.در صورتی که طب مکمل یک مقوله جدا وکاربردی است.مثل:طب سوزنی،هومیوپاتی وانواع واقسامی که وجود دارد.
این نوع عرفان که کاملا منطبق بر برداشتهای شخصی از ایات وروایات از قران وائمه با ترکیبی از القائات وروشهای طب سنتی چین وهند مثل یوگا یا خلسه وتلقین در سالهای اخیر جنجال بسیاری برپا کرد.اما ارتباط این مقوله با بحث ما بر میگردد به انجایی که معتقدان به این نوع عرفان  بنا بر همان دلائل پیش گفت در مقوله درمان هم وارد شده وخصوصا درمان بیمارانی که بنوعی لا علاج محسوب میشوند.
جالب اینجاست که دست رد به سینه هیچ بیماری هم نمیزنندو اصلا ادعا میکنند ما هیچ دخالتی در امر درمان بیماران نداریم واین شعور کیهانی است که کار تشخیص ودرمان را انجام میدهد لذه درمان این نوع بیماران هم برای این شبکه کاری ندارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
طرفداران این نوع عرفان کلاسهایی هم برپا میکردند ودرآن ائین خودشانرا ترویج میکردند.در سالهای اخیر با برخوردهایی که از طرف دولت با ایشان شد مقداری از دامنه فعالیتشان کم شده ولی هنوز هم در منازل وخانه های طرفدارانشان این کلاسهارا برپا نموده والبته به درمان بیماران هم میپردازند.
(((یكی از دانشجویان شركت كننده در كلاس‌های عرفان كیهانی که خواست نامش فاش نشود در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی «خبرگزاری دانشجو»، ضمن تشریح جزئیات جلسات مخفی فرقه موسوم به عرفان کیهانی گفت: اختلاط زن و مرد و فساد اخلاقی در این جلسات تا حدی است که حدود دو ماه قبل یكی از شرکت کنندگان در این کلاس ها به دلیل افسردگی شدید خود را حلق‌آویز كرد.

این دانشجو ادامه داد: بنده سال گذشته به واسطه یكی از هم کلاسی هایم، در كلاس‌ های عرفان كیهانی محمدعلی طاهری ثبت نام كردم كه ابتدا 50 هزار تومان شهریه واریز كردم، اما آدرس مشخصی از این موسسه به ما ندادند و فقط به ما گفتند كه این موسسه چند شعبه در تهران دارد كه شعبه اصلی آن در گیشا فعال است.

وی ادامه داد: آگهی ثبت نام در كلاس‌های عرفان كیهانی در چند روزنامه كثیرالانتشار چاپ می‌شد كه مراجعه كننده زیادی داشت كه دو سوم این شركت كنندگان دانشجویان بوده‌اند.

این دانشجو درباره مكان برگزاری كلاس‌ها گفت: این كلاس‌ها مكان مشخصی نداشت و هر هفته جای آن تغییر می‌كرد و بیشتر در خانه‌های افرادی كه با این گروه مرتبط بودند برگزار می‌شد.

وی در خصوص برگزاری این كلاس ها به صورت مختلط بیان داشت: در این كلاس‌ها روابط آزاد بود و گاهی اوقات به روابط های بسیار بد و زننده نیز كشیده می شد.))

                             نقل از:سایتhttp://rajanews.com

 
*برگزیده از کتاب :انسان از منظری دیگر، نویسنده :م ع ط
IRFREEUP-آپلود سنتر ایرانیان"  IRFREEUP-آپلود سنتر ایرانیان" alt="" />
در مباحث بعدی بازهم به نمونه هایی از رواج خرافه در درمان بیماران میپردازیم.دست آخر دعایمان این باشد که:
خدایا هیچ کاه هیچ کسی را از خودت نومید مگردان.امین یا رب العا لمین

IRFREEUP-آپلود سنتر ایرانیانIRFREEUP-آپلود سنتر ایرانیان"طبقه بندی: خرافه ورواج فرقه های جدید(شیطان پرستی...عرفانهای دروغین و.....،
[ سه شنبه 29 شهریور 1390 ] [ 01:42 ب.ظ ] [ شهاب ش ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

رد پایت بر غزل هایم چه زیبا مانده است
از تو وعشقت برای من همینهامانده است
کوله بارت رابدقت بستی اما خوب من
خاطرات خوب تودرذهن من جامانده است
سهم من بودی و هستی از تمام زندگی
گرچه،سهم من فقط درخواب ورویامانده است
عابر پس کوچه های خلوت تنهایی ام
بی تو اینجا، کوچه هم تنهای تنها مانده است
آمدی گفتم خدایا ماندگارش کن ولی
گر چه رفتی باز فریاد خدایا مانده است
بی تو،شب انقدرتاریک است،گویاماندنیست
من،نمیدانم امیدی هم به فردا مانده است
می روی دریا به جزر ممتدی اما بدان
ساحلت در ارزوی مد دریا مانده است
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
Online User
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

ابزار وب

كد تقویم

ساخت كد صوتی آنلاین

كد تصویر تصادفی

دریافت كد بازی آنلاین تصادفی

تماس با ما
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات